Kyje vzadu s nulou, Gladiátoři si na Mitrovského nepřišli

Nejlepší obrana v lize nepovolila Berounským Gladiátorům ani čestný úspěch. Mitrovský zůstal nepřekonán, naopak Kyjská ofenzíva nadělovala bůra.

Po vítězném duelu s Jeleny z Unhoště čekali tým z Kyjí Gladiátoři z Berouna. Ze sestavy vypadl Jakub Hokr, do obrany se posunul Petr Chýle. TJ Kyje nastoupili v sestavě: Mitrovský – Svoboda, Hanek, P. Chýle, Štráchal – M. Chýle, Bek, Koutník, Brühl, Kaštánek, Koudelka. Zápas pískali Bimrman a Kozlík.
Zápas začal v celkem pomalém tempu, oba týmy se snažily hlavně neudělat chybu. Na kyjské hře byla hodně znát absence Petra Chýleho v útoku, Martin byl bez bráchy bezmocný. I přesto to byli právě oni dva, kdo otevřeli účet zápasu. Petr na Martina = 1:0. Jeden v útoku, druhý v obraně, Cirkus Chýle to nezataví. Kyje vyhrály první třetinu tím nejtěsnějším rozdílem.
Ve druhé třetině se snažily Kyje bránit svoje vedení a do útoků se tolik netlačily. Nutno uznat, že celý tým bránil velmi dobře, jak obránci, tak i útočníci blokovali střely z blízka a ojedinělé střely z dálky nebyly pro Mitrovského velkým problémem. Nejaktivnějším Gladiátorem byl Marek Toráč, který byl v minulé sezoně v Kyjích na zkoušce, a bylo vidět, že se tam naučil určitým kouskům. Mitrovského kouzlo však stále fungovalo, tak zafungovalo kouzlo na ose Hanek – Koudelka. Tato dvojice předvedla kombinaci z jiného světa, míček se ani nedotkl povrchu a při snaze odpálit míček alespoň pryč ze hřiště vymetl Koudelka levou šibenici gólmana Pavla Hejny – 2:0. Tímto stavem se oba týmy rozloučily s druhou třetinou.
Ve třetí třetině tentokrát padl gól velice rychle, Mitrovský vyhodil Martinu Chýlovi do brejku a ten se nemýlil. Svůj instinkt zabijáka potvrdil Mitrovský o chvíli později, svým dalším výhozem přesně našel Kaštánkovu hůl, Kyje se výrazně přiblížily k vítězství. Šanci pak Gladiátoři dostali dvě a půl minuty, kdy na dvě minuty za hru bez hokejky šel na trestnou Koudelka. Přesilovka ale berounským nevydržela příliš dlouho, brzy se síly vyrovnaly. Na původně gestikulované trestné střílení měl jít Svoboda, nakonec z toho byla pouze přesilová hra, tedy hra ve čtyřech na obou stranách, a standartní situace pro Kyje. Petr Chýle se v dostizích o nejproduktivnějšího hráče nenechal Mitrovským zahanbit a tak po přiťuknutí bráchovi získal i on druhou asistenci v zápase. Co víc, Martin Chýle a kapitán týmu vstřelil třetí gól zápasu. Hřiště zaplnily naházené kšiltovky, poté už se zápas jen dohrával. 5:0.
Kyje tak tento den získaly šest bodů při skóre 11:2. V příštím zápase se ve šlágru kola proti Kyjím představí Kubánský Klan C a pak v derby Prahy 9 Athletics D.

Vyzpovídali jsme autora hattricku Jakuba Kaštánka:
Jakube, podle statistik Váš první hattrick v kariéře. Cítíte se jako hrdina zápasu?
Je pravda, že tři góly nedávám každý den. S jistotou můžu říct, že je to první hattrick za Kyje. Ale jako hrdina se necítím, třikrát mě spoluhráči trefili do hokejky a spadlo to tam.
Byl jste to právě Vy, kdo zavelel k drtivé ofenzívě proti Unhošti, po pěti minutách byl stav 3:0 a vy jste už dal dva góly. Jak jste se při zápase cítil?
Je to jak říkáš, smršť, hurikán… prostě jsme na ně vlítli. Mě to tam padalo, takže pocity super.
Proti berounským gladiátorům jste přidal další gól. Jste ve formě?
Cítím se dobře, teď jsem pár gólů dal, ale nepřeceňoval bych to. Do dalších zápasů je dlouhá doba a všechno může být zase jinak…
Proti Berounu dával hattrick Váš spoluhráč Martin Chýle. Jaký je to kapitán?
Martin je klíčová postava týmu. Bez něho si TJ Kyje nedovedu představit.
Zpátky k Vašemu hattricku. Jak jste oslavil svůj fenomenální počin?
Není čas slavit. Hned jsem se začal připravovat na další zápasy.
Na hrudi máte vytetovaného medvěda. Fanynky TJ Kyjí by zajímalo, proč a jak jste se dostal právě k tomuto motivu.
To je vyprávění pro jinou příležitost. Pro fanynku Zdendu: řeknu ti to na příštím turnaji.
Děkujeme a držte si střeleckou formu!

Podařilo se nám sehnat i kapitána TJ Kyjí Martina Chýleho:
Martine, jak se cítíte, po dnešku šest bodů pro Kyje, vy jste proti Gladiátorům vstřelil hattrick.
Tak určitě se cítím dobře, šest bodů potěší a ještě k tomu hattrick, tak se ani jinak cítit nemůžeš. Myslím, že po zápasech se dobře cítila i celá kabina, když tam nebyly sprchy…
Už se Vám podobný kousek v životě podařil?
Už jednou jo, ale je to již vousatá vzpomínka, gólů bylo 6 proti East Hawks.
Je Váš hattrick dílem náhody, tvrdého tréninku nebo spíše talentu, který v rodině Chýlů naděloval jak Santa Claus v rodině Billa Gatese?
Díky Santa Clausovi to náhoda nebyla, ve frontě jsem se snažil drát loktama dopředu, ale nepodařilo se mi prodrat tak dopředu jako Petrovi.
Můžete nám popsat všechny Vaše góly? Který byl podle Vás nejkrásnější?
U prvního gólu jsem využil odrazu o bránícího hráče, druhý gól jsme šli dva na jednoho periferně jsem viděl spoluhráče (asi Jirku nebo Roberta ty kluci vypadají skoro stejně), ale bek hlídá furt nahrávku i gólman rozumíš, tak jsem ho opil rohlíkem a šoupnul mu to pod kládu, třetí gól byla dobrá domluva s tím co se dostal blíž k Santa Clausovi a pak stačilo jen trefit horní růžek brány, brankář tam totiž nebyl asi se bál a schoval se za zeď.
Právě na druhý gól Vám přihrával skvělým výhozem Zdeněk Mitrovský. Jsou dlouhé výhozy Vaše taktika?
No jasně, hele 100 metrů mám jen o něco pomaleji než Bolt, takže si to během sezóny ještě zopakujeme. Většinou nastavíš hokejku a o zbytek se už postará Zdeněk, má lepší mušku než Soukalová a trefí všechno.
Cítíte jako kapitán mužstva větší zodpovědnost?
Tak určitě, když si mě tým zvolil. Mám to jak medaili za zásluhy.