Kyjským zvlhl střelný prach, proti Dobříši první ztráta

TJ Kyje, horký favorit na návrat do osmé ligy, utrpěl v sezoně první ztrátu. Nic platný nebyl nákup hvězdného Mitrovského, bez vstřelených branek se vyhrát nedá.

Zápas proti TJ Sokol Dobříš B začal přibližně hodinu po vítězném zápase proti FBC Atomovky. Dobříš zatím v sezoně jednou vyhrála, dvakrát prohrála. V minulém kole navíc inkasovala deset gólů, hráči TJK se tak těšili, jak si vylepší svoje osobní statistiky.
Jak velí tradiční pravidlo, sestava se po minulém, vítězném zápase neměnila. Kyje tedy nastoupili v sestavě: Mitrovský – Svoboda, Hanek, Hokr, Štráchal – P. Chýle, Bek, M. Chýle, Koutník, Kaštánek, Koudelka. Roman Berbr doporučil na tento zápas delegovat dvojici Husák – Michálek. Zápas proběhl pro tento zápas v domácí hale TJ Kyje v Králově Dvoře.
Jak již bylo řečeno, Dobříš v minulém zápase dostala desítku. Hráči TJK přistoupili k zápasu, že se soupeř snad porazí sám, jenže místo toho si mohli modrobílí připadat jak na řetízkovém kolotoči. Nebo spíše na centrifuze. Špatný pohyb, nedostatečné napadání, slabý důraz. Pět minut držel kyjské Mitrovský, než ho překonal střílející Tesárek a přihrávají Šebek. Modrobílí zlepšili pohyb, po Mitrovského výhozech se alespoň do šance z brejku dostali oba bratři Chýlovi, jinak byla ale Dobříš lepším týmem a tak byly Kyje stále vděčné svému brankáři za stav 1:0 po první třetině.
Hned na začátku druhé třetiny se Dobříši naskytla obrovská příležitost. Svoboda nezachytil přihrávku a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Hanek. Byl z toho samostatný nájezd, lavička hostů vybrala Šreina. Ten zkusil zakončení do backhandu, skvělým zákrokem se vytasil Mitrovský. V následující přesilové hře se Dobříši nedařilo, Mitrovský nemusel zasahovat. Po návratu do plného počtu začali být modrobílí pomalu lepším týmem, Bláha však chytal zázračně. Do šancí se dostávali P. Chýle, Svoboda i Hanek, druhá třetina nakonec branky nepřinesla.
TJK začaly třetí třetinu hodně ofenzivně, recept na Bláhu se ale stále nedařilo najít. Čas pro kyjské neúprosně utíkal, Dobříš se už více a více soustředila na obranu a hrozila z nebezpečných brejků. Naštěstí pro domácí všechny střely pokryl brankář a mohl začít nový a nový útok. Problémem se ukázaly přihrávky v útočném pásu či další ztráty po zbytečném kličkování. Zápas se chýlil ke konci, Dobříši už nezbývalo moc sil, byla potřeba pomoci si time-outem. Kyje nakonec své právo na time-out nevyužily, ono by ani nebylo co si říct. Šest vteřin před koncem po nepodařeném, příliš dlouhém Bláhově výhozu přes půlící čáru se modrobílí alespoň rozhodli odvolat brankáře. Koutník z půlky nahodil, obrana ale odvrátila do bezpečí. Biancoazurri se tedy nakonec nepodařilo prolomit soupeřovu obranu a ve čtvrtém kole vyšly Kyje poprvé v sezoně bodově naprázdno. Po čtyřech odehraných zápasech tak alespoň hráči TJK udrželi třetí pozici v 13-ti členné lize.
Ačkoliv hráči byli po zápase velmi zklamaní, někteří souhlasili s interview.

Jako první odpovídal na naše dotazy kyjský útočník číslo jedna Petr Chýle:
Petře, jaké jsou Vaše pocity po čtvrtém kole?
Ahoj Svobe, no rozporuplné. První zápas pěkný výkon, dobrá hra a zasloužené tři body, ale ve druhém se naplno projevila absence velké haly a náš špatný pohyb. Ale ruku na srdce, kdo by na začátku sezóny řekl, že na tom budeme po čtyřech zápasech takhle.
V zápase proti FBC Atomovky jste dával gól na 3:0, který Vás poslal do výrazného trháku, chtěl jste takhle skórovat? Popište mi prosím situaci.
Dostal jsem perfektní balónek do běhu, využil toho, že mi obránce nechal dost prostoru na otočení, a pak už to bylo kdo s koho. Gólman naštěstí uhnul víc doleva a já měl půl brány volné.
Po čtvrtém gólu Kyjí se strhla bitka, kdy se Vás zastal Váš osobní ochránce Svoboda. Když je on na hřišti, cítíte se lépe bezpečněji?
Tak to víš, že se hraje klidnějc, když víš, že za sebou máš někoho, kdo nejde pro ránu daleko. Vysypala se tam na něj celá lavička soupeřů a klobouk dolů, jak je tam všechny srovnal na hromadu.
Očekává se od Vás spousta gólů, dnes v prvním zápase pouze jedna trefa, v dalším jste jako celý tým vyšel bodově naprázdno…
Očekávání je věc jedna a realita zase druhá. Na druhou stranu je paráda, že se při pěti brankách prosadilo pět střelců. Ve druhém zápase nám prostě chybělo trochu toho štěstíčka.
Proslýchá se, že vedení není s Vašimi výkony spokojeno, je to pravda?
To je spíš otázka pro vedení, smlouvu mám do konce sezóny a to je ještě spousta času na přemýšlení. Pro obě strany.
V posledních sezonách jste laboroval se zraněnou kyčlí. Jak to teď vypadá s Vaším zdravím?
No co ti budu povídat, nejrychlejší už kvůli kyčli nejsem a určitě je tohle moje poslední sezóna, ale ještě pořád mám těm mladejm floutkům co ukázat (smích).

V šatně jsme zastihli i velmi zklamaného Zdeňka Mitrovského:
Zdeňku, vrátil jste se do klubu, kde jste zažil vrchol své kariéry. Jak si zatím pochvalujete návrat?
Myslím, že mě vrchol kariéry teprve čeká, jsem přeci jen ještě mladý kluk, ale jinak jsem moc rád, že opět mohu být součástí tak skvělé organizace, jako jsou TJ Kyje.
Ve dvou zápasech jste inkasoval pouze dva góly. Bylo to spíše Vaším výkonem nebo dobrou defenzivní prací celého mužstva?
Řekl bych, že naše obrana fungovala jako obvykle bezchybně, a když už se nějaký z protihráčů přes obranný val prosadil, potvrdil úroveň 9. ligy, tzn. že netrefil zařízení nebo nastřelil tyčku.
V prvním zápase jste dostal gól z velké dálky. Ve zpomalených záběrech je vidět, že míček několikrát zatočil. Dalo se to chytat?
Všechno se dá chytat. Bohužel jsem v té inkriminované situaci na chvíli usnul (asi to bylo zapříčiněno strhujícím tempem zápasu), takže o gólu vím jen to, co mi řekli spoluhráči.
Majitelé Vás kupovali proto, abyste zabraňoval gólům. Byl jste ale koupen i proto, abyste góly svými výhozy připravoval a pomáhal ofenzivně. Zatím jste ale bez bodů, nečekal jste od sebe vyšší produktivitu?
Tak určitě jsem chtěl v prvních zápasech urvat nějaký ten bod, ale jak určitě víš, tak brankář gól dát nemůže a k připsání nějaké té asistence potřebuješ střelce a ti se v druhem zapase někam ztratili.
Co říkáte na atmosféru v hledišti, už jste někdy něco podobného zažil?
Ještě nikdy jsem nezažil stoprocentní diváckou podporu našeho týmu, až do této neděle. Dva fanoušci, ze dvou, nás hnali k vítězství, za což jim moc děkuji.
Jak si zatím pochvalujete atmosféru v šatně, přijal Vás zbytek týmu?
Atmosféra v kabině byla jako vždy pohodová. Nejvíce mě po prvním zápase překvapila vůně Kubovy sekané (smích).

Na naše dotazy odpovídal i obránce Martin Hanek:
Dobrý den Martine. Po třech výhrách první prohra. Mrzí to hodně?
Tak podle předsezónních prognóz spíše potěší ty tři výhry před tim (smích), ale rozhodně více zamrzí prohra 1:0 než 8:0.
V prvním zápase jste dvakrát přihrával na gól. Jste spokojen se svým výkonem?
V prvním zápase určitě. Moc jsme soupeře nepouštěli do šancí, což je asi hlavní úkol obrany ne?
Zápas proti FBC Atomovky byl hodně vyhrocený. Máte rád takové zápasy?
Více vyhrocený mi přišel závěr toho druhého utkání, ale utkání, kde vyhrajem, mam rád vždy.
Na svém kontě máte už čtyři kanadské body. Chce po Vás trenér, abyste byl spíše ofenzivní bek?
Trenéra nemáme, nebo o tom zatim nevim, a rozhodně to tak nevypadá. Každopádně když vidim možnost, tak rád pomůžu v ofenzivě.
Je to Vaše první sezona v Kyjích. Zde se setkáváte i s dalšími odchovanci FBO Sparta Písnice. Jste rád, že jste se tu sešli už čtyři?
FBO Sparta Písnice myslíte florbal na meteorologický? Ani nevim, že jsme se tak jmenovali (smích). Každopádně kromě zrzáčů své bývalé kolegy vždy rád uvidím.
Fanoušci Kyjí vytvořili bouřlivou atmosféru. Je něco, co byste jim chtěl vzkázat?
Bouřka dobrá, příště trochu deště.

Na tomto místě by redakce oficiálního website chtěla jménem celého týmu TJ Kyje poděkovat Míše Malé, Lukáši Zázvorkovi a Pétě Mikulíkové za pomoc při pořádání zápasu. Dík patří především za bezchybnou práci a za brzké vstávání, když už v 7:15 byli všichni přítomni v hale. DĚKUJEME!

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *