Kyjští nadělovali! Odnesli to Jeleni B!

31.10. proběhl další turnaj PH + SČ třídy mužů – skupiny A, který se tentokrát odehrál v další vesnici někde za Prahou – směr Karlovy Vary. Vzhledem k tomu, že nějaký chytrák nám dal první zápas už od 8:00 (zatímco druhý od 12:40), jsme si všichni zopakovali brzkou vstávačku a příjezd do haly z minulého turnaje. Naštěstí vše dobře dopadlo a borci v modrobílých barvách byli připraveni do zápasu proti FBC Jeleni Unhošť B. Do něj nastoupili v bráně Mitrovský, v obraně Svoboda, Hanek, Hork a Štráchal a v útoku P. Chýle, M. Chýle, Bek, Koutník, Kaštánek, Koudelka a Brühl. Zápas pískali Krupička a Cimrman.

Kyje už od úvodu zápasu ukazavali, kdo je papírovým favoritem a už ve 3. minutě se poprvé (a né naposled) do střelecké listiny zapsal Kaštánek, který si bez problému poradil s Koudelkovo nahrávkou – 1:0. Kyje dál drželi míček na svých hokejkách a v 5. minutě se po ose Chýle – Chýle dostal opět do brány – 2:0. A hned po 29-ti vteřinách se po úžasném Mitrovského výhozu a nekompromisním zakončení Kaštánka opět měnilo skóre – 3:0. Zbytek třetiny už gól nepadl a za zmínku stojí precizní defenzivní výkon Kyjí při oslabení po vyloučení dřevorubce Koudelky.

Ze začátku druhé třetiny Kyje předváděli stejnou hru jako v té první a soupeře do šancí moc nepouštěli. Drželi míček na hokejkách a v 5. minutě po vybojovaném souboji rozvlnil síť za zády soupeřova golmana Koudelka. I v této třetině se Kyjím povedli dva slepené góly a po 64 vteřinách přidal svůj druhý gól v zápase P. Chýle po dalším senzačním výhozu Mitrovského. Tímto počinem se gólman Kyjí dotáhl v kanadském bodování týmu na Svobodu, který v tomto zápase vyšel bodově naprázdno. Kyje v druhé půli této třetiny trošku ubrali na tempu což mělo za následek snížení soupeře v 11. minutě po lehkém zmatku v naší obraně. Nahrávku Špačka procpal do brány Rosnička – 5:1.

Třetí třetina byla ze strany hráčů Kyjí spíše odpočinková a tempo hry lehce opadlo. Do šancí se dostávali oba celky, ale gólové parametry jich moc nemělo. Až v 10. minutě zkompletval po Bekově nahrávce hattrick Kaštánek (to bude asi něco stát) – 6:1.Asi dostatečně vstřelenými góly ukonejšení hráči Kyjů, po dalším nepřiliš povedeném bránění soupeřova útoku, dovolili ještě v 11. minutě kosmetickou úpravu výsledu. Po nahrávce Tlustého se prosadil kapitán Jelenů Lintymer – 6:2. Konec utkání.

Tým Kyjí předvedl v tomto zápase svůj klasický výkon. Ze začátku vllítl na soupeře a jak se náskok zvyšoval, tempo uvadalo a soupeř se dostával do gólových příležitostí. Nic to ale nemění na tom že si Kyje připsali další tři body do tabulky a bodově se dotáhl zatím na stoprocentní IBK Kubánský Klan C, který hrál svůj turnaj nadcházející den.