Vítězná Mitrovského premiéra, Kyje vítězí nad Atomovkami

TJK zůstávají i po třetím kole stoprocentní, ve vyprodané hale v Králově Dvoře si tým kolem Cirkusu Chýle poradil s FBC Atomovky 5:1.
18. 10. proběhlo v Králově Dvoře třetí kolo PH+SČ třídy mužů – skupiny A, ve kterém modrobílé čekaly FBC Atomovky. Mezi fanoušky byl o zápas nebývalý zájem, už dlouho dopředu nebylo možné sehnat lístky. TJK přijely podpořit fankluby z celé republiky (Praha, Beroun, Kladno), ale i ze zahraničí (Dortmund), kde je tradiční účastník nejnižší soutěže velice populární. I když byl zápas živě přenášen stanicí Eurosport, německé fanoušky lákala především šance vidět své idoly naživo.
Kyje, jakožto domácí tým, musel být v hale přítomen už v 7:15, což je doba, kdy někteří hráči po dlouhé sobotní noci teprve chodí spát. I když utkání proběhlo za Prahou, díky dobré dostupnosti po D5 nebyl problém se s předstihem dostavit do haly. Klubový autobus minul Beroun, poté limberského Bentley po tahu zaparkované v příkopu a i královodvorskou cementárnu, a tým tak byl v hale.
Před prvním domácím zápasem TJK proběhly tři jiné zápasy. Domácí tým zvládal svou roli pořadatele dokonale, časomíra snad běžela automaticky, zápis o utkání naprosto bezchybný a i hráči se snad zraňovali sami, jen aby mohli být ošetřeni klubovým lékařem TJK Petrou Mikulíkovou. Kyjští se díky své přítomnosti v hale začali připravovat na zápas nebývale brzo, což se později ukázalo jako jeden z klíčových faktorů. Atmosféra v hledišti houstla, kotel domácích byl v rauši, blížil se začátek utkání. Domácí nastoupili s Mitrovským v brance, v obraně měli čistit prostor Svoboda, Hanek, Hokr a Štráchal, v útoku zas čeřit vody P. Chýle, Bek, M. Chýle, Koutník, Kaštánek a Koudelka. Na zápas byli delegováni zkušení arbitři Adam Nekola a Marek Michálek.
Kyje do zápasu vstoupily velice aktivně a po dvou minutách si vybojovaly svou první přesilovou hru, kdy byl trochu zbytečně vyloučen za nedovolenou vzdálenost Jakub Neradil. Tu po pár sekundách Kyje nekompromisně využily, Hanek nabil Svobodovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Biancoazzuri se dařil přechod do útoku, kde zas bavili diváky povedenými kombinacemi. Atomovky se bránily pouze za pomocí faulů, po jednom z nich ze sedmé minuty se Kyje dostaly k zahrání standartní situace, Koudelka prudkou přihrávkou přesně našel Kaštánkovu hůl a ten neměl žádný problém skórovat – 2:0. Přesně za tři minuty se světlo za bránou Pavla Cejnara rozsvítilo i potřetí, po Štráchalově asistenci se trefil Petr Chýle – 3:0. První třetinu tak Kyje v bouřlivé atmosféře ovládly jak výsledkově, tak i herně.
Ve druhé třetině Kyje už bohužel trochu polevily, hráči se koncentrovali více na defenzivu než na zběsilé útoky. Stav se dlouho neměnil až do poloviny zápasu, kdy Vršek přiťukl Sládkovi, ten z dálky vyslal pumelici, která během letu několikrát zatočila a zastavila se až v síti domácích. Kouzlo Mitrovského bylo překonáno, Atomovky ucítily šanci a Kyje znervózněly. Do konce třetiny se naštěstí pro domácí nic nestalo a do závěrečného dějství si domácí nesli vedení o dvě branky.
Třetí třetina byla trochu v duchu té předešlé, Kyje se spíše bránily, za žádnou cenu nechtěly udělat chybu a chtěly případně zahrozit z brejků. K jednomu takovému se po Hankově rozehrání dostal Koutník, z dálky vystřelil a střela zapadla přesně k tyči. Kyje tak šly opět do tříbrankového vedení. Atomovky cítily, že je potřeba s utkáním něco udělat a tak došlo k tomu, co každý očekával. Po souboji u mantinelu mezi Svobodou a Hájkem se oba hráči do sebe pustili. Došlo na pěstní výměnu názorů, což bouřlivě uvítali všichni přítomní diváci. Bitka nakonec skončila nerozhodně, oba kohouty pak od sebe museli rozdělit rozhodčí. Do konfliktu se málem zapojila i střídačka hostů, zatímco domácí tým v bitce plně důvěřoval ochránci své největší hvězdy Petra Chýleho a do situace se raději nezapojil. Oba hráči pak vyvázli pouze s dvouminutovým trestem. Při hře 4 na 4 se nic důležitého nestalo, v pěti hráčích se ale dlouho nehrálo, vyloučen byl brankář hostů, všemu ještě předcházel nájezd. Domácí vybrali tradičního exekutora Petra Chýleho, při zakončení mu ale bohužel chyběl kousek potřebného štěstíčka. Kyjím to zas tolik vadit nemuselo, z následné přesilovky se po Koudelkově asistenci z dálky trefil Štráchal a Kyje tak dokráčely k vítězství 5:1.
Tým pod hlavičkou kyjské tělovýchovné jednoty v tomto zápase ukázal ne zcela svou typickou tvář. Nejenže ani jednou při svých přesilovkách neinkasoval, naopak dokázal hned dvě proměnit a jako třešničku na dort přidal i gól ze standartní situace. Doufejme, že to nebyla jen náhoda, ale výsledek tvrdého tréninku. Pozitivní je, že se gólově začíná prosazovat i obrana, tři góly z pěti byla právě její práce. Zápas plný gólů i gólových šancí, skvělých zákroků brankářů, okořeněný pěstním soubojem a před plným hausem byl tou nejlepší reklamou na florbal.
TJK tak i po třetím kole zůstaly bez ztráty bodu a jak někteří hráči podotkli, v sezoně ještě Kyje neprohrávaly. Snad se to nezakřikne.